Před cestou

Pamatujte, že pro vstup do Egypta je nutné vízum. Získáte ho buď na egyptském velvyslanectví v Praze, nebo těsně před vstupem do Egypta – na letišti a v přístavu. S vyřízením víza Vám pomůže též cestovní kancelář, u které kupujete zájezd. Za vízum zaplatíte 700 Kč, je vyhotoveno na tři měsíce a třicet dní po vstupu na půdu Egyptské arabské republiky. Při cestě s cestovní kanceláří vám bude vydáno na egyptském letišti za poplatek 17,- USD. Hlavní turistická sezona v Egyptě začíná v dubnu a trvá do září. Pokud se chcete vyhnout umorným vedrům navštivte Egypt mimo toto období. V letních měsících totiž ručička teploměru vyšplhá až k 50 stupňům Celsia. Můžete však přijet i v tomto období, které je výhodné zejména v nižších cenách za ubytování a služby.

Před cestou není nutné žádné povinné očkování, rozhodně však je potřeba uzavřít cestovní pojištění. V případě potíží doporučujeme vyhledat soukromé nemocnice. Rozhodně si s sebou nezapomeňte vzít opalovací krém s vysokým faktorem. Zdejší sluníčko opravdu pálí. Pokud se chcete vyhnout tzv. Faraónové pomstě, která se projevuje opravdu nepříjemnými střevními potížemi, nikdy nepijte a ani nepoužívejte k čištění zubů vodu z vodovodu, vyhýbejte se ledu v nápojích i neloupanému ovoci. Egypt není o nicméně bezpečný než kterákoliv jiná Evropská země. Zdejší policie se snaží pro bezpečí turistů dělat maximum, proto vás jistě překvapí velké množství ozbrojených policistů.

Egypt je arabskou republikou a patří k jedné z nejvíce zalidněných zemí Afriky. Velkou část území zabírají vyprahlé pouště a nejvíce obyvatel obývá životadárné povodí řeky Nilu.

Last minute Egypt

Mapa

 

www.egyptrecenze.cz

Spravuje mzstudio.cz | Zásady ochrany osobních údajů